| deeeeeebora a întrebat:

Cum pot sa fac ca sa-mi scada temperatura? Am 39 de grade si am luat medicamente -nu-mi trece. Ce remedii imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Stroescu a răspuns:

Pai daca nu scade de nici un fel poate ai facut febra musculara

| zeenath a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la doctor pentru ca din cate spui tu nu se stie cauza febrei tale! Febra de regula este semnul unei infectii, de regula bacteriene! Nu iti recomand sa iei antibiotice decat la recomandarea medicului! Cel mai la indemana este Paracetamol 3/zi, apa multa cu lamaie si neaparat comprese cu apa rece! Fugi la doctor ca nu e de gluma! Atentie la septicemii! Ai dat prea putine date despre cum a debutat, de cand ai febra, daca a aparut brusc, in ce conditii a aparut...Sanatate multa!

| asdfqw a răspuns:

Incearca frectia corpului cu otet

| vintageheart a răspuns:

Iti recomand o vizita la doctorhappy

identitate
| identitate a răspuns:

Intepi varful degetului mic cu un ac dezinfectat (preferabil unul nou, sigilat, de seringa) si strangi sa curga un pic de sange. Temperatura scade imediat. E acelasi procedeu ca la animale, doar ca la ele se taie urechea!happy