| KissWoW a întrebat:

Cum pot sa imi albesc dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand pasta de dinti cu efect de albire.Cea mai buna mi s-a parut asta:
Vademecum White Booster pret 10 lei (in marile magazine se gaseste)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Speli dinţii folosind câteva picături de zeamă de lămâie sau masezi dinţii cu o combinaţie de zeamă de lămâie şi sare. Foloseşti acest remediu cu mare atenţie întrucât vitamina C conţinută de lămâie poate leza smalţul dinţilor.
Te pup!

| PanaceuUniversal a răspuns:

Folosirea de Solutii pentru albire, tratamente pentru albire si o Pasta de dinti speciala pentru astfel de tratamente

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| ѕмιℓєє a răspuns:

Bună!

http://www.ziare.com/articole/albeste+dintii+natural

Aici găseşti nişte sfaturi foarte utile despre albirea şi îngrijirea danturii.

| Karmesytta a răspuns:

Incearca cu pix pentru albire.Se albestc in 3 zile, bafta

| frumixxxbubulina a răspuns:

A aparut un tub de pasta de dinti colgate cu micro granule care albesc dintii in 4 zile

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute