| alexfotbalpoli a întrebat:

Cum pot sa ma masor in inaltime bine...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Te apropii de un perete sau de usa si lipesti si calcaiele de zidul respectiv si cineva sa te ajute sa fixeze deasupra capului ceva drept si gata, este corecta masura

| Niiiicu a răspuns:

La medichappy

| gabyS98 a răspuns:

Iti faci o scara in cm pe perete apoi te pui langa el iar cineva iti tine o rigla deasupra capului a si inca ceva sa stai drept cand te masori funda?

| TechnoCocktail a răspuns:

Pune-te drept langa perete cu o carte pe cap, apoi te masori cu ruleta pana la nivelul cartii sau centimetrul.

| AlexHandmade a răspuns:

Punete langa perete ia un ceion in mana si cu o mana fara sa te misti pune-l peste cap si cu varful creionului sa atingi peretele si apoi vezi cat esti de inalt... sau poti folosi o ruleta pui limba aceia sub talpa si apoi pui degetul unde ti se termina capul si vezi,,,, Sper ca te am ajutat acum da-mi funda ca am raspuns si primul

| yadiratina a răspuns:

Pentru o corecta masurare a inaltimii,trebuie sa te asezi lipit de un perete,descult, cu calcaiele lipite perfect de perete, cu corpul drept, iar capul trebuie sa aiba ca cel mai inalt punct, crestetul capului.Pentru acest lucru trebuie sa tii lipit si capul de perete(ca de altfel tot corpul), si sa privesti spre pamant.Cineva traseaza o liniuta deasupra crestetului capului(pe perete, evident), apoi cu un centimetru masori distanta de la pamant pana la liniuta trasata pe perete.Cu siguranta, tu nu mai esti lipit de perete in momentul in care masori.Succes