| AryennSm a întrebat:

Cum pot sa mai cresc in inaltime? Am 13 ani si in jur de 165-170 cm, si da, stiu ca suntdestul de inalta dar vreau mai mult! laughing)) ce sfaturi aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aaxell a răspuns:

Pana la 20 de ani daca iti fortezi cresterea probabil ai sa fii mult mai inalta decat iti doresti. Nu trebuie sa faci nimic, doar lasi corpul sa se dezvolte normal, esti bine pentru varsta ta. Pup :*.

4 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Așteaptă, unde te grăbești? Ai timp sa crești pana la 20 de ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca ai sa mai cresti macar. poti fi genul care creste de mic si dupa ciao

| cauboyule a răspuns:

Eu am 14 ani si am 153 laughing
Pai daca vrei sa mai cresti ai putea sa faci sport zilnic, si sa ceri sfatul medicului
funda? happy

| andreeaalexandravybdtbg a răspuns:

Mergi la sala si intreaba un antrenor pentru ca exista exercitii care te fac sa te inalti