| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

Cum pot sa scap de pistruii repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rbk a răspuns:

Spalare cu papadie.Ai nevoie de 50g papadie si 1l apa. Florile si apa rece se pun intr-un vas se dau in clocot si se fierb acoperite timp de 30 min.Se strecoara si se toarna intr-o sticla inchisa la culoare. Daca te speli de 2 ori pe zi, pistruii vor pali.Si eu am cativa pistrui, am incercat cu papadie si chiar a mers! Pistruii s-au tras si nu se mai vadbig grin

4 răspunsuri:
| nana a răspuns:

Salut Ashley. Fiecare persoanä cu pistrui are un atuu si un farmec in plus. Dar pentru cä esti ffoarte supäratä si vrei sä scapi pe o perioadä de ei, pentru cä nu vei scäpa definit, doar pe moment sau dacä faci regulat aceastä mascä pe care ti-o voi da vei scäpa de ei oridecate ori o vei aplica. Pistruii se tamponeazä de 2-3 ori pe zi cu o lotiune din lapte dulce si castravete proaspät. Täiat in rondele mici, castravetele, se pune intr-o canä si se acoperä cu la lapte proaspät nefiert si se lasä la rece, cateva ore la macerat. Apoi se scurge laptele si se foloseste asa cum am precizat mai innaite, se tamponezä fata sau locul cu pistriu, cu solutia abtinutä. Sper sä scapi de acest stres cu acest tratament. Merit fundita? Pup. nana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Morcov ras si pus pe fata

| ScumpikaTha a răspuns:

Dece sa scapi?

| anisoara12 a răspuns:

Cel mai important e sa nu folosesti fond de ten:d cauta la farmacie o crema gerovital pentru pete si pistrui o sa te simti mai bine