| dragon3 a întrebat:

Cum pot sa slabesc repede gen 3 kilograme pe zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu poti.Nu e deloc sanatos, deci probabil ai intra in spital.
Ar insemna sa nu mananci nimic si sa faci mult sport.
Eu iti recomand sa nu mananci paine (fainoase in general ex.cartofi,orez,paste)prea multa, fara prajeli, mai degraba gratar sau prajite in teflon cu un strop de ulei.Mananca fructe (un mar, o portocala sau o rosie, ceva) intre mese ca sa nu iti fie atat de foame.Inainte sa mananci bea un pahar-2 de apa (ti se umple stomacul happy ).
Si normal, trebuie sa faci sport (mers cu bicicleta, alergat, sau fotbal cu prietenii, si acasa exercitii gen flotari, abdomene, genolflexiuni)

Eu una am mancat doar pe la 1-2 dupa-masa, dimineata un ceai si un mar sau ceva de genu asta si seara la fel niste fructe.(dar nu iti recomand chestia asta).

A, da si fara dulciuri.

| Nolkyz a răspuns:

3 kg/zi? Habar n-ai ce-i aia.

| RaluuX a răspuns:

Doamne, nu ai cum sa slabesti atata intr-o zi.Incearca ca multe abdomene(peste 50 zilnic, la inceput fa cate 10 si toto aduagi inca 10), nu manca paine aproape deloc(doar unde e nevoie), sau consuma mai putina paine, nu manca dupa ora 18:00 nimic in afara de fructe, cina ta sa fie alcatuita din fructe, iaurt..., bea un pahar cu apa inainte de masa, mananca lent, nu manca intre mese(eventual fructe), 3mese principale zilnic(intre mese doar fructe), zport zilnic(cel putin30 min/zi), cat mai putine grasimi si carne si cam atat, nu ti-as recomanda diete sau ceaiuri.

| LastChance a răspuns:

Imposibruuu!

| Kyrie a răspuns:

Cred ca ai vazut prea multe filme

| Artemis16 a răspuns:

:O:O nu poti sa slabesti 3 kg pe zi! Du-te la nutritionist o sa te ajute el sa slabesti 3 kg pe saptamanawinking!

| ÐαɾκPαιɳteɾ a răspuns:

. Faci flotari(geno. flexiuni, alergari, chestii de astea). Te duci la sala.Cauti o dieta pe Google.Nu vei slabi imediat dar sper ca te-am putut ajuta.Sau daca esti nebun (saddic)sinucide-te amigo-slabesti garantat;-)

| MarieBGossipGirl a răspuns:

Imposibil, poti slabi maxim 5kg pe saptamana.big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| claudiav a răspuns:

Daca vrei atat de mult si presupun ca intr-un timp scurt, apeleaza la un nutritionist! Nu te juca cu tot felul de diete de pe internet, tv, etc. Si cum au spus si ceilalti, mult sport! Spor happy

| dey12 a răspuns:

Dimineata inviorare... cu 5-10 flotari 5-10 abdomene 5-10 de forfecari la pranza cu o alergare de blocuri de 15-20 minute cu pauze de 5 minute si seara tot la fel 15-20 minute de alergare nu manca multwinkingbig grin funda?

| mihaik a răspuns:

Daca nu mananci nimic o luna