| Gangsta43 a întrebat:

Cum pot scapa de acneea de pe piept? Specific(pe fata aproape nu am deloc cosuri)!
Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Eu pentru cosuri( si pentru cele de pe fata si pe cele de pe piept) folosesc de la ivatherm akne syt, e foarte buna a 2'a zi courile dispar si nici nu mai apar in acele zone, dar aceasta crema este mai scumpa( 45 lei) insa o versiune mai ieftina este gerovital stop acnee ultra activ( e 12 lei) si la fel iti dai seara cu ea si diminteata cosul a disparut insa cosurile pot reaparea in zona in care ei dat cu crema, oricum ambele sunt foarte foarte bune, daca esti dispus/a sa dai mai multi bani cumpara crema de la ivatherm daca nu cea de la gerovital e perfecta( am folosit'o si eu si e foarte buna).

2 răspunsuri:
| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Exista o crema numite Cutaden. Pe mine m-a ajutat.
Crema e ieftina...in jur de 15 lei si o lesi pe cosuri pentru ca pe uscabig grin

| AliceAne a răspuns:

Eu am o reteta proprie: o aspirina tamponata o pun intr-un recipient mic, pun peste aspirina 10 picaturi de decoct de musetel ( adica un fel de ceai de musetel pe care il lasi sa fiarba pana scade foarte mult), dupa ce aspirina se inmoaie adaug o capsunica (strivita, pasata), ameste pana obtin o pasta. ma spal cu apa calduta pe zona unde vreau sa aplic pentru a deschide porii, apoi aplic pasta obtinuta si o las sa actioneze 15 minute dupa care ma clatesc cu apa calda. la mine functioneaza, dupa doua aplicari scap de cosuri. daca nu functioneaza incearca sa storci cosurile inainte de a spala si aplica. succes :* funda?