| Apocaliptic a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri?
Sau macar sa le normalizez, sa nu se vada prea rau.
Eu as dori ceva ce pot face singur, dar daca stiti o crema sau altceva care intr-adevar functioneaza nu ma supar.
Multumesc anticipat.

Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

Fa-ti masca cu galbenus de ou sau freacate cu malai pe fata ( pui intr-un bol mic niste malai si putina apa ca sa se inmoaie. amesteci un pic si te freci pe fata. dupa te clatesti cu apa)big grin. eu fac asta de ceva timp si vad ca nu mi-a aparut nimic pe fatahappy

| anna290 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu cosurile, am fost si la dermatoloc care m-a pus sa tin regim si mi-a dat tot felul de prosti din care mi-au iesit mai multi, in loc sa-i reduca.O prietena de familie m-a sfatuit ca in fiecare dimineata si seara sa ma spal cu ceai de bubuioc dupa care sa ma dau cu crema de ras Palmolive cu mentol sa o las sa actioneze 1 min sau 2 (sa nu o lasi mai mult ca te arde, am patit-o...sad ) dupa care sa ma spal din nou cu ceai. Va dura 1 saptamna cel mult 2 pana sa se vada rezultatul.Eu fac lucrul asta de apropae un an si nu mai am nimic pe fata. Sper ca te-am ajutat kiss

| Liviu_2019 a răspuns:

Pentru cosuri iti recomand Skinoren gel, Retin A, Brevoxyl sau Isotrexin Gel. Sunt destul de bune, important e sa le combini cu un tratament interior sa iei ceva pastile doxicilina, unidox, vitamina a, e. Iti recomand un dermatolog ca sa iti dea un tratament personalizat.

| Stitch92 a răspuns:

Du-te si ia de la farmacie saput pentru fata de la SebaMed si o solutie tonica pentru cosuri de la Garnier: Pure Active. Dimineata si seara te speli cu acel sapun, dupa care iti dau cu lotiunea tonica.

| Dackvareder123 a răspuns:

Este un unguent special numit Zineryt