| XxXJoK3rXxX a întrebat:

Cum pot scapa de cosurile de pe barbie.nu vreau creme.am auzit ceva cu pasta de dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Cel mai bine este sa astepti.
Eu nu incarc tenul cu tot felul de creme, se poate sufoca, si sa avem riduri de la varste fragede.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Am dat un raspuns folositor aici,
http://www.tpu.ro/......nala-ma_1/
Te pup!

| hecamefrommetalland a răspuns:

Pastă de dinți? Ai înnebunit? vrei cicatrici pe viață sau iritații? Hrănește-te cu multe fructe, legume proaspete, apă, fă sport.

| Biancaalone a răspuns:

Mda...e ceva ce zici tu pasta de dinti(se pune seara pe frunte si o cureti dimineata cu apa rece)...dar sunt mai multe cum ar fi:
-usturoi zdrobit
-propolis
-iod sau betadina(le usuca)
-albus de ou
-tamponari cu ceai de musetel preparat
Sper ca te-am ajutat!
Pa pa

| Emosiya a răspuns:

Nu mai manca nimic cu grasime! incearca sa nu le spargi pentru ca ele mai mult se vor inmulti. Foloseste ceva ce usuca pielea, in caz ca ai doar pe barbie dai putin cu spirt, dar nu exagra ca sa nu te iriti. Bafta!

| eteea a răspuns:

Eu ma dau cu gel de dus pe fata si las sa actioneze 5 minute, apoi clatesc. Imi usuca cosurile, apoi nu mai raman nici macar urmele. Sau cu crema de galbenele am auzit ca functioneaza, nu e scumpa, vreo 4 lei cutiuta, o iei de la farmacii naturiste.happy