| milkien a întrebat:

Cum pot scapa de LINDINI? Ajutati-ma va rog. E o proglema foarte grava! Va multumes anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca esti baiat, e simplu: rade-te in cap.
Daca esti fata, tunde-te cat mai scurt, cauta in farmacii solutie impotriva lighioanelor si vezi ca exista in comert niste piepteni speciali, cu dinti foarte desi. Roaga pe cineva sa-ti pieptene parul, suvita cu suvita, cu un pieptene din asta. Oricum, foloseste si solutia de la farmacie.
Chiar nu mai stiu cum se mai cheama, dar stie farmacista.

| zuzumic a răspuns:

Mergi la farmacie si cere un sampon impotriva padukilor ...si spala-te decateva ori apoi piatanate suvita cu suvita cu un piaptan cu dinti desi... spala cam tot ce ai prin casa fete de perna si restul... s i spala-te cat mai des pe cap... app toti din familia ta trebuie sa folosesca samponul de la farmacie pentru ca sigur le ai dat si lor

| danutza a răspuns:

Du-te la farmacie sau trimite pe cineva sa iti recomande ceva farmacista sunt solutizi dar a intzeles ca se duc si cu gaz cv de genu

bafta happy

| zemantex a răspuns:

Cand eram mic am luat de la gradinita paduchi. mama m-a dat cu gaz in cap. destul de neplacut...

| 1968 a răspuns:

Zero peste tot si dai cu prafuri cumpara-te din farmacie

| twidi a răspuns:

Poti incerca si cu gaz.la mine a mers.am luat si eu cand eram mica de la o fata...foarte urat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la farmacie pentru a cere o soluție specială și caută la tarabe acel pieptăm cu dinții foarte deși și te pieptăni de câteva ori pe zi (4-6 ori/zi).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La farmacie se gaseste Pedex Balsam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iati un sampon KLORANE dela farmacie si spala-te de freo 2 ori pe zi cu el si dai cu un pieptan din ala cu zimti desi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai lindini?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un pieptene din os cu dintii foarte desiwinking si eu caut pieptene da nu gasesc nuicaieri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

piaptanate cu pieptanul des, si cu gaz, si cu solutie.Cred.

| roooksy a răspuns:

BUNA! Daca ai parul mare il tai si daca il ai mic urmez de la bun inceput sfatul meu.Te duci la farmacie ceri un sampon antiparazitar cand ajungi acasa te dai cu el, dupa speli parul si il usuci si cand e uscat parul iei un pieptan foarte des si la urma te dayy cu el (de la radacina capului in jos)