| HelloKitty20 a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre de pe nas? Astept raspuns.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După o baie de aburi, apeși cu pernițele degetelor zonele afectate, după ce au ieșit aplici comprese cu ceai de mușețel și un tonic antiseptic.
Ele apar din cauza porilor dilați și nedemachere.
Pa, pa.

| Ellenaroxy a răspuns:

Buna deci dupa baie una mai calda de preferat sa ti se deschida porii suficient de bine sa iasa repede storci fiecare mm dupa nas dupa toata fata or sa iasa imediat ca serpisorii eu asa fac sau o alta metoda te duci la farmacie si sunt niste plasturi tii pui noaptea si dimineata ii desfaci si ies dar nu or sa iasa la fel de bine deci cel mai bun sfat este varianta de sus aaa si mai este o solutie te duci la un salon da costa in jur de 50 roni cu tot cu tratament la acelasi lucru iti face alte metode nu prea sunt