| FcSb_Cristi_1995 a întrebat:

Cum pot scapa de unghia incarnata? Dau fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mario76 a răspuns:

Pentru evitarea infectarii, mergi la doctor. Daca insa vrei sa scoti tu partea aceea, inmoaie unghia ( degetul ) in apa calda, dezinfecteaza forfecuta, unghiera si ce mai folosesti, da pe locul cu pricina, inainte cu spirt si dupa cu betadina...

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Prin operatie

| Pinocchio a răspuns:

Doar daca te duci la un ortoped sa iti opereaza.