| RazZor_9900 a întrebat:

Cum pot scapa singur de dopul de ceara din ureche?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Nu poti, trebuie sa mergi la doctor sa-ti faca o spalatura. Nu demult am avut si eu un dop de ceara in ureche si am incercat sa-l scot singur folosind betisoare medicale, si mai rau am facut pentru ca l-am impins mai tare incat s-a format o ciuperca pe timpan. Singura solutie e sa mergi la doctor.

| vanessa98 a răspuns:

Sunt niste picaturi la farmacie care ti le bagi in ureche, lasi vreo cateva minute ca sa se inmoaie dopul si cu niste betisoare de urechi il scoti dar ai nevoie de ajutor pentru a te curata si pentru a baga picaturile.p.s si bunica mea a avut dop si a functionat. sau te poti duce la medic