| lovecats123 a întrebat:

Cum pot slabi 5-7 kg in 3 saptamani adica pana incepe scoala.Ce dieta si ce exercitii imi sugerati pentru tonifiere(mai ales pentru picioare)? E adevarat ca daca bei multa apa slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce importanta are sa slabesti apoi sa pui dublu? numai vorbesc de cate probleme poti avea din cauza infometari,cea mai buna dieta e aia care te scapa de foamete,te slabeste, isi ofera energie,nu te scapa de masa musculara din pacate toate dietele low fat sau dovedit ineficienete pe termen lung singurele au ramas deci surinzator bogate in grasimi si carne intrebarea e de ce? de ce sa manci grasimi find gras,simplu daca te infometezi nu pierzi grasime si muschi ceea ce e naspa,daca manci grasimi,proteine organismul va consuma grasime,cei dai aia consuma, daca i dai carbo gen dulciuri, paine, alte minuni gen fast food grasimea se depune direct, vezi tu zaharul si amidonul, tot ce e facut din grau are rolu de a depune direct grasimea pe burtica nu de a arde grsimea aia, numai vorbesc de starea de infometare non stop, eu recomand o dieta high carb http://ray25tm.blogspot.ro/2015/08/cum-sa-pierdeti-in-greutate-fara-va.html
plus foarte important este sa scoti zaharul,painea,fast food,pizza tot ce e carbo sa respecti ce scrie acolo si sa faci sport am programe de cardio video le poti face asa cate putin,apropo fara pastile,suplimente, asa bine te vei simti, niciodata nu m-am simtit asa saturat de mancare ciudat fac dieta pentru ca obligi corpul sa consuma grasime, citeste peste tot sa vezi rezultate, apa da treie destula cand incepi dieta, nu uita de legume

| RaduTN a răspuns:

Du-te la un antrenor de fitness. Nu suntem în stare să-ți spunem o dieta bună.

| gingergirl1 a răspuns:

Da, apa ajuta foarte mult la detoxifiere. Si e recomandat sa bei multa apa daca vrei sa slabestiwinking
Eu una cred ca da, poti slabi foarte usor 5 kg in 3 saptamani. Fa abdomene, genoflexiuni, nu conteaza, exericitii sa fie laughing Si nu mai manca " chestii „ nesanatoase, cand ti se face foame, bea apa laughing Si nu uita, multe fructe si legume, evita dulciurile si mancarea fast food.

| sellieania a răspuns:

Apa cu castraveti ajuta bine, am dat jos 2 kg in 3 zile, baftawinking

| RAY a răspuns (pentru sellieania):

Apoi ai 4 kg intr-o zi, de fapt nu ai dat nimic e doar apa care se elimina prin urina nu grasime

| raf1999 a răspuns:

Incearca sa maninci fructe si legume si sa faci miscare in special sa alergi sa faci genoflexiuni deoarece arzi multe calori cam atat sper ca te-am ajutat.