| dragonslep a întrebat:

Cum pot slabi fara sa tin o dieta care te infometeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Sa tii o dieta, care nu te infometeaza: 3 mese principale pe zi, 2 suplimente,intre mesele principale,hidratare(cu apa+lamaie,ceaiuri+lamaie,suc fructe natural) si miscare cat mai multa.
Alimente:lactate degresate,ou fiert moale,cereale integrale fara zahar si paine integrala sau graham,carne pui,curcan, fara pielite si carne vita,la gratar,la cuptor,fiert,mereu impreuna cu legume(coapte,fierte,salate),supe,ciorbe chiar si borsuri din diverse legume,fructe(nu multe banane,struguri) si legume proapete,infuzie de ceai verde cu lamaie(doar dimineata,deoarece contine cofeina).
De eliminat:prajelile, fainoasele, prajiturile, bauturile carbo-gazoase, zaharul chiar si mierea(foarte putina).

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Introduci incet incet cat mai multe legume si fructe, indepartezi usor usor zaharul si grasimea si faci mult sportwinking iar daca nu merge, te duci la doctor si iti va da una personalizata

| Vintan_Philip_1993 a răspuns:

Fa sport...