| SilentRain a întrebat:

Cum poți ameliora anxietatea?
Nu am avut problema asta, dar după unele evenimente am inceput sa dezvolt anxietate sociala și altele.
In afară de pisholog, ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Socializeaza, vorbeste cu oamenii, intalneste-te cu prietenii etc. Doar asa cred ca o poti combate. Chiar data iti este greu sa o faci acum, crede-ma ca mai tarziu va fi si mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti sa eviti. Mergi si infrunta situatile si emotiile negative si incomfortabile

| gigite a răspuns:

"ce a-și mi-a putea face?" incorect

corect "ce as mai putea face?"

sa ai o zi buna si linistita.

| SilentRain explică (pentru gigite):

Da, mulțam și sănătate
TPU mă corectat automat laughing

| JustPaly a răspuns:

Ia hai sa ne batem