| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti scapa de o sarcina fara a merge la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa asa de o sarcina ca nu e matreata. Orice metoda fara medic are un risc imens (cam 50%) sa mori sau sa ramai mutilata pe viata (adica sa-ti pierzi uterul). Nu face prostii, daca tot vrei sa-ti omori copilasul, nu te sinucide si tu. Du-te la ginecolog daca chiar esti hotarata. Dar sa stii, ca din clipa in care ai ramas insarcinata, toata viata vei fi mamica unui copilas. Tu alegi daca vei fi mamica unui copilas mort sau a unui copilas viu. Mai bine il nasti si, daca nici atunci nu il vrei, il dai spre adoptie.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Orice ai incerca singura este periculos. Pot sa apara hemoragii, infectii.Nu te da pe mana unor tamaduitoare.Mergi la un doctor. Mira

Anna
| Anna a răspuns:

Imi pare rau ca nu pot ajuta.Nu pledez in favoarea avortului!

| nicky a răspuns:

Daca tot vrei sa scapi de sarcina cel mai bine ar fi sa mergi la medic deoarece iti poti pune viata in pericol, oricum si avortul facut de medic presupune niste riscuri iar cel mai mare este acela de a nu mai putea sa ramai vreodata insarcinata. Gandestte inainte de a face avort la pacatul pe care-l comiti si la riscuri. Trebuia sa folosesti metode de contraceptie.

| macarale a răspuns:

Intreruperea de sarcina are riscurile ei, de ce vrei sa iti asumi riscuri in plus? mergi la un medic si problema sa rezolva - nu te judeca nimeni si datele sunt confidentiale.

| macarale a răspuns:

Intreruperea de sarcina are riscurile ei, de ce vrei sa iti asumi riscuri in plus? mergi la un medic si problema sa rezolva - nu te judeca nimeni si datele sunt confidentiale.