| nufnuf a întrebat:

Cum poti scapa de o sarcina fara aface avort si fara dea merge la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se poate. E vorba totusi de un copil, nu de matreata.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 14 ani ai tăi, nu este nicio posibilitate "din senin"!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

A da, eu ma gandeam ca nu exista pentru o sarcina decat doua variante de a se termina, tu ai dat-o pe a 3-a. Dar daca se sinucide, si embrionul moare, deci pentru el tot avort este, nu?

| Zenithf a răspuns:

Slab, slab de tot. Deci uita inca o persoana care se poate fu-fu, dar nu are minte defel. straight face
Exista doua finalitati pentru o sarcina, avortul si nasterea. Daca alegi sa nu faci avort, atunci poti doar sa nasti, si in cazul asta poti fie sa-l cresti tu, fie sa-l dai spre adoptie.

| mona a răspuns:

Daca tu vrei sa faci avort fara a merge la medic inseamna ca nu sti sa iti apreciezi viata nici a ta nici a celui ce il ucizi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bai copile nu stii in ce te ai bagat. pune mana si spune le parintilor.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU se poate!

| g2012 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te protejezi. ulterior chiar daca sunt zeci de leacuri babesti nu trebuiesc puse in practica risti prea mult... risti viata!

| GeooEuu a răspuns:

Cel mai bine vorbeste cu parintii tai, explica-le si du-te la doctor cu ei.Succes! Data viitoare protejeaza-te.