| anonim_4396 a întrebat:

Cum să am un somn bun în intervalul să zicem 20-3:30? Ieri m-am culcat la 20 și la 23 eram în picioare.
Am luat Melatonină zilele trecute, dar nu prea m-a ajutat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

E prea devreme sa te culci la 8. Culcate pe la 10 si incearca sa ai un mediu adecvat ca sa te faca sa dormi linistit, adica dormitor aerisit, lenjerie curata, sa nu fie prea cald sau prea frig, sa lasi grijile si gandurile negative. Se zice ca cel mai bun somn e intre 11 si 12 noaptea si sa stii ca chiar asa e

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci te-ai culcat la opt și te-ai trezit la unșpe? Incearcă să te culci la unșpe, poate așa te trezești la opt

| Miruna333 a răspuns:

Incearca sa te obosesti inainte de somn, fa sport, mergi la sala

| Cipi1212 a răspuns:

Somnul ar trebui să vină fără medicamente.