| just.for.you a întrebat:

Cum sa convingi un prieten sa se lase de fumat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Pai nu prea ai cum indiferent de cate motive iai oferti, pentru fumatori tigara e un drog, eu cred ca reusec singuri doar daca isi doresc si au vointa proprie de a se lasa de fumat, iti spun din experienta mea, se mai reuseste o persoana sa se lase de fumat daca e nevoita sau nu are ce face din motive medicale de sanatate, altfel ii trebuie mare vointa in cesi propune sa reuseasca sa se lase de fumat, unele persoane isi propun sa se lase de fumat si nu reusesc definitiv si se apuca de fumat din nou, putine persoane reusec sa se lase de fumat dupa multi ani de fumat...

3 răspunsuri:
| MihaiA a răspuns:

E greu sa convingi tu ca persoana pe altcineva sa renunte la tigari. Tine de dorinta fiecaruia si de puterea lor.

Daca totusi doresti sa-l ajuti sa se lase de tigari, mergi la farmacie, vezi unu din remediile de acolo, si cel mai mult, ofera`i sprijin moral. pentru ca daca vrea sa fumeze tot o sa fumeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii prepari mincare de orice fel in care pui ceapa cruda sau usturoi crud, vei vedea ce reactie va avea imediat sau dupa un timp.

| ciprian_2518 a răspuns:

Cu un milion de euro poate sa se lase de fumatbig grin