| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa elimin sforaitul din viata mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la un consult ORL si medicul iti va spune din ce cauza sforai. Daca ai noroc, poate iti ofera si un remediu.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este foarte greu sa reusesti asta definitiv.Intai trebuie sa vezi daca nu ai probleme cu respiratia pe nas, daca nu ai deviatie de sept sau polipi, la un medic ORL. Apoi sa ai grija sa nu dormi cu fata in sus, aerul din camera sa nu fie prea uscat. Sunt niste plasturi la farmacie pe care ii aplici pe nari si acestea raman deschise larg tot timpul cat ti plasturele acolo.Se dau si de proba in unele farmacii! Dar in general, din propria experienta, este de preferat sa dormi singur! Daca se poate.Altfel,persoana consoarta va avea de suferit.

soothe
| soothe a răspuns:

Cred ca trebui sa il ignori si sa ai patul tau.

| MikyMi a răspuns:

Http://www.eva.ro/......12918.html
citeste aici. sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista tratamente speciale... sforaitul este o boala

| mutascu a răspuns:

Sforaitul este o boala si daca este in stare avansata poate avea consecinte grave. Vezi mai multe detalii aici : http://www.sforaitul.ro