| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac fata sevrajului crack-ului? In acest moment am luat ultima doza si o sa urmeze o noapte grea. O sa o las de tot de azi daca trec cu bine peste seara asta. Vreau sa fiu altcineva de maine.Cel mai greu dupa ce trece efectul este ca ma ustura nasul,imi curge continuu,nu pot respira cu o nară, partea stanga a fetei ma doare cand o ating, este usor amortita si imi lacrimeaza ochiul.Si din cauza asta imi e greu sa adorm, peste anxietate si depresie trec usor, nu e problema, asta e alt efect pe care il simt.Si imi bate inima repede toata noaptea,imi e frica sa adorm ca sa nu fac ori un accident vascular,ori insuficienta cardiaca,ori infarct in somn, ori sa mi se infunde nasul sa nu mai pot sa respir. O sa merg curand si la psiholog ca sa ma ajute sa trec peste. Va rog,nu ma judecati, am avut probleme mari, de asta am consumat.Am vreo 2-3 saptamani, consumam cam 2 zile pe sqptamana, cateodata am luat si un gram in 4 ore. Si am combinat-o de multe ori cu marijuana.Multumesc pentru ajutor.Doamne ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrAM a răspuns:

Primul pas e sa constentizezi ca nu ai sa poti face asta la nesfarsit. Mai devreme sau mai tarziu ( maxim 5 ani) te cari la groapa daca continui asa. Eu zic sa incepi cu pasi mici dar consistenti. Primul lucru de facut e sa te lasi de crack
, evident. Mai baga ceva iarba daca simti nevoia ca sa nu intrii in sevraj sau mai stiu eu ce. Dupa care te lasi si de iarba, sigur de la asta porneste si depresia. Dupa gaseste lucruri pozitive de facut. Un loc de munca, mers la sala, mancare sanatoasa, un program de odihna oky.
Si cauta-ti hobby-uri placute si sanatoase de facut, socializeaza.

4 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Tu esti sanatos la cap ma? Bagi crack sa uiti o p#zda care nu a dat 2 bani pe tine? La urgenta cu tine

| Răzvi42 a răspuns (pentru 120bulevard):

Nu e din cauza ei, eu am fost in depresie din cauza ierbii, si am zis sa incerc sa vad cum e, si corpul a cerut in continuare?

| Maraa345 a răspuns:

Pentru ce sa-ti strici sanatatea? Merita?

| aihao a răspuns:

Consulta un medic specialist. Nu vei putea trece singur prin asta. Mult succes