| PetruusSaa a întrebat:

Cum sa fac sa slabesk in scurt timp?sad...raspunsurile bune primesc funda:X:X!`

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ade2998 a răspuns:

Esti in crestere, ia-o incet! Esti mica, esti activa, esti la scoala, esti in crestere. Daca te vei infometa vei slabi intr-o saptamana 3-4 kg iar apoi vei pune DUBLU. La fel si cu pastilele de slabit, sunt bune pe moment, iar apoi te trezesti cu alte minunatii de boli rolling eyes. Asa deci, cea mai recomandata ar fi o dieta hipocalorica. Un mod de viata sanatos. Renunta la paine! Daca nu poti la toata odata, redu-o la o felie, MAXIM 2 graham/neagra. NU combina mancarea gen : cartofi cu carne, orez cu carne. Singura combinatie acceptata e carnea cu salatele de orice fel. Mananca carne slaba, la gratar/cuptor/fiarta, MULTE legume, fructe cu masura, deoarece au zaharuri, dulciuri cat mai putine, pentru ca stiu ca e greu sa renunti la ele deodata. In loc de prajituri poti papa 2 bucatele de ciocolata amaruie etc. Evita prajelile /sucurile acidulate.Mananca multe proteine(carne, branza, oua, lapte, peste.) si FOARTE IMPORTANT fa sport, de 2-3 ori pe saptamana cate 20-30 minute ar fi ok, pe masura ce trece timpul maresti intensitatea sportului. iti poti cumpara o bicicleta medicinala, e cam 2 mil in magazin, poti merge la sala sau poti face sport singura acasa cu filmulete de fitness/aerobic/zumba/taebo de pe net.

Succes si MULTA RABDARE. e foarte important sa nu te astepti la rezultate minune. Ai rabdare.ca sunt sigura ca kg le-ai pus de'acursul anilor, nu in 2-3 luni, asa ca nu le vei da jos foarte repede. Primele kg se vor duce repede. cam 4 -5 kg pe luna, apoi 2-3 kg pe luna. succes! Renuntand la dulciuri, grasimi, mancatul dupa7 seara si poti dansa un pic inainte sa te culci.eu asa fac

3 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Eu intr-o luna am slabit 7 kg. thinking
Am fost la sala si nu am mai mancat seara.Am redus din paine si cam atat.
Bafta!

| Roooxaneeelllll a răspuns:

Sport...

| maria11579 a răspuns:

Sunt perfect de acord cu adelina2998. Nu are rost sa iti spun si eu ce ti-a spus ea mai devreme. O alimentatie sanatoasa este foarte importanta! Si nu uita sportul! Mult succes! Imi dai o funda, te rog?happy