| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iau in greutate ce trebuie sa mananc? Si de cate ori pe zi? Si nu vreau raspunsuri cu "mananca mult de la fast food". Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Ce creaza senzatie de foame sunt alimentele care contin zaharuri in combinatie cu alimentele ce contin lipide sau alimente ce le contin pe ambele.
de ex:ia-ti o inghetata dupa fiecare masa.
presupun ca ai undeva intre 14-18 ani si aprox 1.70 deci poti consuma 2500 calori fara sa te ingrasi.Trebuie sa consumi mai mult.

| Gena5 a răspuns:

Avocado care conține multă grăsime dar f sănătos. Si produse lactate cu multă grăsime etc cu toți știm ca Fast food uri îngrășa dar nu sunt sănătoase. Si daca vrei sa te îngrași mănânci după ora 8 niște cașcaval cu pâine sau unt etc. Poftim link http://m.sfatulmedicului.ro/......tate_10086

| n5075855 a răspuns:

Trebuie sa maninci mincare obisnuita cin o sa-ti fie foame la orce ora