| Lolkkk a întrebat:

Cum sa îmi albesc dinții?
Am încercat pasta de dinti colgate și nu a mers cu niciuna am încercat cu neagră și albă tot nj merge acum mi am luat sensodyne cu fluor și nu stiu ce să mai mă fac
Metode?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un dentist, sa le albeasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Albire la dentist.

| Simpatic a răspuns:

Prima data poti merge la stomatalog ca sa faci detrataj apoi poti merge si pentru o albire profesionala!
Detratajul se face 1 data la 6 luni! Nu albeste dintii cu 10 nuante dar este "mentenanta" de baza in ceea ce priveste dintii!

Fii atent insa la ce metoda de albire apelezi, unele ataca smaltul, nu propriu-zis, dezhidrateaza dintele iar dupa o perioda de timp dintii se vor caria.

| Ilovedinero a răspuns:

Albire la dentist! Dintii tai ori au culoarea galbena de la nastere, ori ai avut o igiena foarte proasta pana acum.Cu pasta de finti nu faci minuni insa ajuta daca te speli de 2 ori pe zi cate 3-5 minute

| Sophieka a răspuns:

Pui pe pasta de dinti bicarbonat de sodiu, o cantitate care sa acopere pasta, deci pui indeajuns de mult. Periajul sa fie de 2-3 minute.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al dentist, ca au ei metodele lor, care-s eficiente.