| Robert01_6486 a întrebat:

Cum sa imi inalbesc dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnneღU a răspuns:

Iti recomand http://tiande-shop.ro/......jire-orala Am folosit si a dat roade, ca sa intelegi :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la stomatolog..si ti-l albste el...costa in jur la 30/dinte

| jeoytrp a răspuns:

E foarte simplu. iti sugerez sa mergi la dentist sa iti faci un DETARTRAJ o sa ti faca ca si perlele, apoi sa nu mai bei sucuri acidulate, sa te speli dupa fiecare masa, si sa iti cumperi in fiecare luna pasta de albire a dintilor, plus ata dentara de la farmacie care e foarte ieftina, o sa ai cei mai frumosi dinti, iti promit, funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Albirea dintilor tine si de tipul de dinte al fiecarei persoane. Sunt persoane care au dintii usor transparenti si care nu vor ajunge niciodata la acel alb mat pe care si-l doreste majoriteaetea persoanelor. O igiena orala facuta corect cu o pasta de dinti cu fluor si cu un factor de albire este suficienta.
Nici albirea profesionala nu este totdeauna recomandata deoarece exercita un stres foarte mare asupra smaltului dintilor.
Te pup!

| doctoressa a răspuns:

Metode si produse de albire a dintilor: http://www.i-medic.ro/stomatologie/albirea-dentara