| publicname a întrebat:

Cum sa nu mai vorbesc cu precipitatii?straight facestraight facestraight face:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Sa incerci sa nu ai emotii, tine de self-control si sa nu te grabesti la aruncatul cuvintelor, adica vorbeste mai rar.

| dy a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai rar, de obicei, cand ne grabim, cantitatea de saliva secretata nu apucam sa o inghitim si apar "precipitatiile"

| machupicchu a răspuns:

In cazul in care celelalte recomandari nu dau rezultatele dorite, consulta un medic stomatolog, care va investiga glandele tale salivare si va decide ce si cum...
Sanatate...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tine-ti limba-n gura.

| monyk a răspuns:

Buna, inghite saliva inainte de a vorbi, vb mai incet si mai calm si nu te emotiona atunci cand vorbesti!

| hândel a răspuns:

Sa le-nghiti, precipitatiile (saliva) inainte sa deschizi gura, altfel ajunge imprastiata pe interlocutori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emotile produc ft multa saliva asa ca stai calmwinking dc sa ai emotii?
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se anunta potop ..sau doar cateva picaturi de ploaie? ca daca sunt doar cateva nu e nicio problma...la potop ne-ar cam trebui umbrelelaughing probabil te grabesti cand vorbesti happy