| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa reduc durerile de stomac, natural crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În primul rand e necesar un diagnostic medical. Apoi mergeti la farmacie si solicitati produse naturiste pentru durerile de stomac.

| psiholoaga a răspuns:

Depinde de cauza. Intr-un fel opresti durerile cauzate de diaree (orez crud, branza, ceai de menta), in alt fel durerile de la constipatie (suc de prune sau de rosii), in alt fel balonarile (ceai de anason sau chimen)... Si mai sunt durerile de la supraalimentare (unde nu ai ce face, decat sa iesi la o scurta plimbare si sa astepti sa se aseze mancarea) sau durerile usturatoare de gastrita sau ulcer duodenal (in capul pieptului, mai ales noaptea sau la cateva ore dupa masa), pentru care iti recomand un consult la medic.

| ioanaa a răspuns:

Eu mananc paine prajita cand am dureri de stomac.

| spiritul a răspuns:

Bei otrava

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea un pic de ceai caldut.Si incearca sa dormi, sa te odihneti, poate iti trece sad
daca nu, consulta un doctor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista ceai calmant pentru stomac la farmacie, vezi pe net.