| Xena20 a întrebat:

Cum sa scap de insomnii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim34545jkjk a răspuns:

Daca deja e intr-un stagiu avansat de insomnii chestiile astea nu ajuta

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dormind numai noaptea si ziua nu, sub nici o forma nu dormi, ca noaptea sa cazi frant de oboseala si sa dormi.
Daca faci asta macar 1 saptamana la rand, vei vedea cum iti repui in pozitia corecta ritmul circadian si vei dormi numai noaptea.
culcarea obligatorie la ora 22, dupa un dus caldut si stins lumina, televizorul iar telefonul sa stea in alta camera ca sa nu te tenteze sa-l deschizi.

| Anonim34545jkjk a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca deja e intr-un stagiu avansat de insomnii chestiile astea nu ajuta

| gabicoo a răspuns:

Cu Optisomn ai încercat. E supliment alimentar.

| TimberWolf a răspuns (pentru gabicoo):

Hai bre ca alea sunt vrajeli!

| gabicoo a răspuns (pentru TimberWolf):

Vrajeli pentru unul care are probleme mari. La mine și la multi alții sunt minore. Eu vara nu pot să adorm din cauza căldurii. Sau în restul anului când fac documente pe calculator și mă tulbură lumina albastra mai iau Optisomn.

| TimberWolf a răspuns:

Depinde ce o genereaza, gandurile, o problema medicala, mediul, numai un specialist te poate ajuta.
Cum se manifesta? poate e apnee.

| Yaesmin a răspuns:

Adormi dacă ai cearcăne.

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă cu muzica de somn.

| Cipi1212 a răspuns:

Muzica de somn.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Poți lua eventual 3 mg de melatonină ca să te ajute. Dar o igienă bună a somnului este esențială.