| Medema a întrebat:

Cum sa scap de un tic?
Ticul meu consta in faptul ca imi invart bretonul,in incurc, inod cum vreti voi sa o luati si il tocesc si nu pot scapa de el! Cum scap de el!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Problema ta este psihica, asa ca tot psihic trebuie sa actionezi ca sa te debarasezi de ea. Inchipuie-ti ca ai mana plina de grasime, gem, sau altceva si mai scarbos, sau ca iti cade parul care-l sucesti.
In copilarie si eu am avut un tic cu rosul unghiilor si doar cu vointa am scapat! Si cu o imaginatie bogata!
De ticuri scapi prin vointa!

3 răspunsuri:
| DrTerrible a răspuns:

S-au chiar 2! laughing

| annaangel17 a răspuns:

De fiecare data cand mai vrei sa faci asta, dati o palmalaughing)

| RamonaPgstai a răspuns:

Taie-ti bretonu` laughing)rolling on the floor