| xCangur a întrebat:

Cum sa scap repede de raceala? De la vremea asta ploioasa am racit...Cine ma ajuta primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionut58282856 a răspuns:

Baga sosete in picoare (nu ca mine) si ceva pe cap cand iesi afara si daca se poate si mainile in buzunar eventual. Pentru ca astea sunt partile la care raceala ataca mai usor. Baga si un ceai caldut ca sa ajuti organismul sa regleze temperatura corpului si alte alea. Poti face si sport ca ajuta iar seara o baie calda( sau cand faci tu baie ) iar intre timp mai mananca si cateva legume\fructe ca sa ajuti organismul. Succes in lupta cu hepatita C si bacteriile happy

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doctorul stie, du-te la el.

| sierra1 a răspuns:

Mai dă o fundă: aspirinei, paracetamolului și unui ceai fierbinte!

| Legion7X a răspuns:

Fă baie la picioare cu apă fierbinte și sare dar, nu chiar foarte doar să fie suportabil la picioare.
Apoi ia un paracetamol, or parasinus.

O zi bună!

Răspuns utilizator avertizat