| ryana a întrebat:

Cum sa scapi de o sarcina mica fara a merge la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un avort fara medic inseamna 50% sanse sa mori sau sa ramai mutilata. Oricum ajungi la medic, fiindca daca iti faci ceva sa avortezi, o sa sangerezi pana ajungi la chiuretaj.
Nu te sinucide, du-te la medic si vei fi ajutata.

3 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Asta o consider ca fiind o intrebare inconstienta...venita de la o fata de maxim 15 ani...

| otypa a răspuns:

Nu ai cum sa scapi fara a merge la dr. el stie ce are de facut mai bine decat noi de pe TPU. ia-ti inima in dinti si mergi la dr.eu stiu ca nu ai vrea sa mergi dar daca mergi la medic esti pe maini bune.nu te juca cu focul, si sa nu faci ce auzi. te rog sa mergi la dr.numai bine si multa sanatate.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un avort cu o sarcina mica sau una mare reprezinta riscuri pentru sanatate, trebuie mers urgent la medic si el o sa iti recomande solutia adecvata, dar cat mai repede.