| mihaela176 a întrebat:

Cum sa scapi de paduchi si cum sa te indepartezi de prietena ta cea mai buna care are paduchi si este si colega ta de banca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Madalina857 a răspuns:

Ia-ti paranix

| Blablabla0012 a răspuns:

Te duci la farmacie si iei o solutie pentru paduchi. Ii spui ca vrei o solutie cu un pieptan pentru paduchii, ai instructiunile pe ea ce facu sh scapi imediat de ei, eventual sa mai dai cu pieptanul respectiv ca sa cada (sunt morti din cauza solutiei uni cad alti nu). Pai discuta cu ea cu mama tha sa discute cu maicasa spune-i de solutia asta sa o foloseasca sa scape de paduchii sau toti din juru ei o sa fuga. funda puppy dog eyes?

| bangau91 a răspuns:

Sunt multe leacuriwinking Dar eu sunt tare curios de altceva thinking Tie prietena doar la bine? la greu nu tie mai prietena? Te inteleg nu vrei sa primesti paduchi de la ea, dar asta nu inseamna ca trebuie sa o scoti din lista ta de prieteni si sa te indepartezi de eawinking Poti fii alaturi de ea cu sugestii referitor pentru scaparea paduchilor happy

| AnghelB a răspuns:

De paduchi cu gaz, iar de prietena ii spui ca ai SIDA.

| Krosa a răspuns:

Pai sa iti iei un sampon ca sa omoare padich, si zi dirigintei sa te mute de acolo.

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Flaviutza27 a răspuns:

Faci o solutie din apa, otet si sare.Cu un tampon de vata imbibat in aceasta solutie frectionezi pielea capului, apoi umezesti si parul.Te legi cu un batic si stai 2-3 ore legata,apoi mergi in baie si cu capul aplecat in cada te piepteni si frectionezi parul,ai sa vezi cum cad paduchii,morti,uscati.
Este o solutie foarte eficienta, dar te avertizez ca te va ustura pielea capului. urmatoarea operatie este de a aduna oule de paduchi de pe firul de par, trebuie sa te ajute cineva.Aceasta reteta o stiu de la bunica.Succes!

| luyzik a răspuns:

Te poti duce la farmacie si ii ceri farmacistei sa-ti dea cel mai buna sampon de pediculoza si ii poti zice la invataoare sau la (diriginta) sa te mute din banca cu alt cineva si te-ai putea sa te indepartezi numai daca nu te-ai mai duca la ea ai petrece mai putin timp cu ea sau daca nu ai putea sa nu te mai apropi de ea ca sa nu-i iei din nou bafta sa scapi de ei