| lili_4055 a întrebat:

Cum sa slabesc intr-o saptamana doua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna pentru problema ta exista o solutie sanatoasa care nu dauneaza organismului si se bazeaza pe detoxifierea la nivel celular, fapt ce rezulta aceasta pierdere in greutate acest program este conceput de specialistii in nutritie de la firma cu renume mondial cu care eu colaborez pentru mai multe detalii contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| XXy a răspuns:

Pentru toti care v-ati batut joc de corpul vostru ani la rand, acum credeti ca intr-o saptamana putetei sa rezolvati ce a-ti stricat atata timp... ei bine daca asa ceva ar fi posibil, sfatul l-ai gasi la orice cautare gen "slabire" pe google... iti spun eu: NU SE POATE!

Iar din punct de vedere medical, cu cat slabesti mai repede cu atat ficatul tau (cel prin care trece grasimea care vrei sa o elimini) va fi FORTAT sa proceseze mai multe toxine (existente in tesutul adipos pe care l-ai construit in ani de "dezinteres") iar acestea vor fi eliberate in corp... Deci un lucru nu tocmai inteligent.
Sa recapitulam...
Slabitul,
-cu cat este mai rapid cu atat este mai nociv pentru santate
-cu cat este mai rapid cu atat dupa dieta te vei ingrasa mai mult decat esti acum
-cu cat duci o viata echilibrata din pct de vedere al alimentatiei, odihnei, antrenamentului, suplimenteleor etc cu atat forma ta fizica se va imbunatatii pe zi ce trece

Multa bafta!

| ytalyanu a răspuns:

Fa sport macar 1 ora sau 30 min.

Răspuns utilizator avertizat
| Sesci a răspuns:

Mananci cat mai multe legume...si ceva fara grasimi.happynu te lasa intimidata de dulciuri daca vrei sa slabesti sa nu mai manaci asa multe...

| Alexandra_5902 a răspuns:

Acum depinde si cat vrei sa slabesti... Nu prea poti cine stie ce in 1-2 saptamani
Bea 1-2 litri de apa pe zi, alege scarile normale in locul celor rulante sau a liftului, mergi pe jos in loc sa iei masina pentru o statie, nu te opri la McDonald's [desi in anumite circumstante poate fi foarte greu laughing ], mananca in 2-3 mese pe zi si in portii normale (Nu face excese, dar te rog sa nu faci nici foamea. Nu faci decat rau, pentru. ca la un moment dat o sa cedezi si o sa intri cu totul in frigider). Mai putin cu sarea, zaharul si grasimile. Alege legumele in locul... cartofilor prajiti de exemplu. Bea apa, nu sucuri. Nu stiu cati ani ai, dar oricum iti zic: nu bea alcool. Ingrasa si ala se pare. Si cel mai important dintre toate: fa SPORT!
Sper ca o sa-ti fie de ajutor sfaturile mele happy

| catiy100 a răspuns:

Sa faci miscare si sa nu mananci dulce.

| ionutpintea a răspuns:

Nu poti sa slabesti intr-o saptamana sau doua, dar iti zic daca vrei cum poti sa te ingrasi happy
Lasand gluma la o parte, te sfatuiesc sa te apuci de sport iar cand spun sport ma refer la exercitii cardio (alergare, bicicleta) Fa abuz de aceste exercitii, elimina prajelile, sucurile carbogazoase, apa minerala si dulciurile din dieta ta si iti garantez ca o sa slabesti... in 2, 3 luni ai sa incepi sa vezi primele rezultate. Tu esti singura care raspunde de imaginea ta.
Bafta cat de cat!