| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesc ( nu neaparat rapid ), sunt in clasa a 8 a ( sunt baiat ) si as vrea sa slabesc vreo 5 kg invat de la 8 pana la 2 si nu prea am timp sa fac sport ( mers la sala sau alergat ) cum as putea slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Biia9015 a răspuns:

Pai. cand ai timp mai iesi la alergat. nu manca seara dupa ora 6. mananca multe fructe si mancaruri fierte si cea mai buna solutie gasesteti o prietena. te vei indragosti de ea si nu vei mai avea pofta de mancare :d

| Alexandra_Livia_1998 a răspuns:

Incearca sa mananci jumate din ce mancai pana acum.Masa ta zilnica sa arate cam asa:de dimineata o portie de lapte de soia cu niste seminte(de care vrei).La pranz ceva gen (supa,ciorba) nu cu grasime adica gen(ciorba de loboda, supa fara taitei, galusti...Iar seara (20:30) carne vita/pui la gratar+o salata cruda:*. Spor! Bineinteles cand ai timp fa si abdomene, te vor ajutahappy.Iar in weekend du-te si aleargahappy