| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesc. va rog dati-mi si mie niste sfaturi si diete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Consuma alimente cu calorii negative.
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php

| DiDi a răspuns:

Modul cel mai simplu si te asigur ca fuctioneaza, este sa faci miscare. Alegeti un sport, danseaza, alearga, orice iti face tie placere. Si nu doar ca ai sa slabesti, dar ai sa te simti si mult mai bine!happy

P. S.: Din proprie experienta ti-am spus.

| Yang a răspuns:

Intai de toate fiecare persoana are metabolismul ei iar dietele nu functioneaza la fel pentru toti de asta mai bine consulta un dietolog care iti va spune mai bine ceea ce trebuie sa faci fara sa mori de foame

| dulcik a răspuns:

Eu am tinut dieta lui montignac pentru ca ma ingrasasem cu vreo cateva kg si intr-o luna de zile am dat jos mai multe kg decat era nevoie si desi nu mai tin dieta kg nu s-au depus si am dat dieta si altor prietena de-ale mele si au slabit si el o prietena de-a mea a slabit 10 kg in 2 luni si desi numai tine nu s-a ingrasat.

| Swabia a răspuns:

Ce-a mai buna cale e sportul. De ce nu incerci sa alergi, sa folosesti bicicleta, sa te dai cu rolele sau sa faci aerobic, orice fel de miscare e buna.
Eu fac aerobic de 3 luni si imi zic prietenii ca au efect, am dat jos din burtica big grin Cat despre diete nu sunt bune, pe termen lung vor avea efecte negative.

| L a răspuns:

Deci nu pot sa cred ce imi vad ochii @Fefy` mi-a copiat raspunsul, ala este raspunsul meu la o alta intrebare legata de slabit.sa-ti fie rusine.`Este copiat cuv cu cuv.

| cornel a răspuns:

Nu mai manca ciocolata delochappy
carne putina
supe
paine foarte putina
fructe multeee
si legume multe
seara nu manca multhappy

| FeFy` a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu ti un regim fix, pentru ca dupa ce il vei termina si vei manca alimentele pe care le mananci de obicei, kg se vor pune la loc.`Incearca sa mananci sanatos, te poti inspira de aici: http://www.slabsaugras.ro/.

| usernamebpla a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iti treaca prin cap sa iti provoci greturi pe a slabi... e o mate prostie/ci daca vrei un abdomen plat am eu niste exerciti pentru abdomen care dureaza 8 min pe zi http://www.youtube.com/watch?v=GRL-YGgm2IA

| Mara_4803 a răspuns:

Fa cel putin 30 minute de sport pe zi mananca cel putin 2 fructe si legume pe zi.happy

| Evaa a răspuns:

Exercitii fizice,mancare cu cat mai putine grasimi si calorii,multe fructe,legume-adica mancare sanatoasa,sa bei cel putin 2 litrii de apa pe zi.Macar de 3-4 ori pe saptamana sa faci sport si in niciun caz sa nu tii cure de slabire prin care sa te infometezi doar ca sa slabesti pentru ca pot avea urmari grave.Bafta:*

| rebela a răspuns:

Tine o cura fara carne si fara dulciuri o saptamana sau doua si practica foarte mult sport alearga poti sa sari coarda sa faci abdomene dar atentie:bea si 2 l de apa pe zi daca poti

| savingyou a răspuns:

Este un site nestlefitness.ro poate te va ajuta! succes

| sbk a răspuns:

Mananca natural, dara mcdonald's, kfc, fara sucuri fara dulciuri fara paine fara cartofi prajiti, fara prajeli si bea mult apa in timpul zilei.

| PuFuleTz_5685 a răspuns:

Bea ceai verde inainte si dupa fiecare masa si maninka cit mai multe citrice.

| kryssstyna a răspuns:

Eu fac minim 100 de abdomene ziua si minim 100 seara (asta nu pentru ca ma cred grasa dar vreau sa ma dezvolt frumos), si ridic greutati la picioare fac cam 50 - 55 happy ca dieta nu stiu ce sa iti zic... mananca multe fructe sua legume si fara produse de fast food happy sau carne sau din astea (sper ca te-am ajutat happy )

| tearsofillusion a răspuns:

Bea minim 2 litri de apa pe zi si incearca sa mananci cate ceva din ora in ora, ca in felul asta ii dai stomacului de lucru. eu una am incercat asa si am slabit vreo 3 kg. aaa.si nu bea sucuri (oridecare ar fi ele) si nu sari peste mesele principale. nu mai manca paine si faza cu "nu mai manca dupa ora 6" nu e adevarata. eu una mananc si la ora 10 noaptea, dar dupa ce mananc beau apa.
am auzit de la un doctor nutritionist ca inainte de fiecare masa e bine sa bei apa calduta, pentru ca grasimile sa se digere mai repede. nu trebuie sa tii un regim strict, trebuie doar sa nu mai dai atata importanta si sa nu te uiti din 5 in 5 minute in oglida sa vezi daca ai slabit.

| Berta a răspuns:

Daca vrei intr-adevar sa slabesti nu manca paine, dulciuri sau dupa ora 6.

| Adina09 a răspuns:

Buna ...si eu am aceeasi intrebare ...caut o dieta. Si eu m-am documentat exista multe diete dar eu am vazut ca sa nu te abtii sa zici ca nu pot sa mananc acel lucru pentru ca tin dieta sau altceva poti sa iei de 3 ori pe zi inainte de masa o lingurita de drojdie de bere uscata cu un paharel de apa. Drojdia de bere este in acelasi timp nu numai de slabit ci este si pentru foarte multe boli poti citi despre ea pe google. Sper ca te-am ajutat.