| mardeamor a întrebat:

Cum scap de afte mai repede? sau macar sa ameliorez durerea va rog niste remedii sau pastile ce as putea sa iau inafara de glicerina care nu prea ma ajuta sa nu mai ma doara asa nu pot sa mananc de 2 zile abia deschid gura sa vorbesc si afte imi apar in fiecare luna aproape am observat ca dupa ce ma musc din greseala apar de ce asa des?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Presupun după poză că sunte ti femeie, aftele apar si din stomac trebuies facute analize sa vede ti la ce sunte ti alergică la ce alimente, si pentru afte daca glicerina boraxată cu stamicin nu vă ajută va trebuii să merge ti la medicul de familie sa cere ti un tratament adecvat, aftele sunt dureroase si pot apărea si daca ave ti probleme cu gîtul, amigdalite, este o reactie a organismului de a scoate răul din corp, si apar asa numitele afte bucale care dor rău de tot, face ti gargară cu apă de gură, sau cu ceaiuri de salvie. Sanatate multă, scuze indiscretia, ce virstă ave ti?