Întrebare recomandată | Oprescu_Doina_1962 a întrebat:

Cum scap de bronsita in mod natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Oprescu_Doina_1962 explică (pentru Salontanul):

Multumesc, voi urma calea! Am incredere in plantele de pe pamantul nostru!

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Du-te la medic si nu trata cu superficial aceasta braonsita!
O bronsita tratata necorespunzator, duce la afectiuni grave si cu urmari greu de dus pe picioare!
Eu am tratat-o cu indiferenta si astazi sufar!
ASA CA, NU EZITA SI FUGA LA MEDIC!
O SEARA BUNA happy

| Oprescu_Doina_1962 explică (pentru caramela):

Multumesc pentru raspuns, dar medicii recomanda medicamente care contin steroizi si dau dependenta. Caut ceva mai aproape de natura!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Merge ti la medic, el va poate recomanda tratament naturist, aici din păcate nu găsiti. (pe TPU mă refer), o seara bună.

| Oprescu_Doina_1962 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc pentru raspuns, dar medicii recomanda doar medicamente care contin steroizi si multeeeee altele. Caut ceva mai aproape de natura!

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Extract de carpen si de oregano

| teoooGT1993 a răspuns:

Salina!

| Oprescu_Doina_1962 explică (pentru teoooGT1993):

Daaaa! In vacanta am sa aplic metoda. Am salina la 3 Km de mine. Multumesc pentru idee!