| Patiella a întrebat:

Cum scap de cicatricele produse de acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Heavenonearth a răspuns:

Foloseşte sucul de lămâie natural, cam o linguriţă de suc, şi îl dai pe zona afectată, cu masaj până pătrunde bine în piele.Vezi că te va ustura rău de îţi vine să înjuri, nu de alta! laughing Dai de 2-3 ori pe zi (dimineaţa, amiaza şi seara ).
Sub nici o formă nu utilizezi fond de ten şi alte creme, ori sprayuri.Doar faţa spălată cu apă caldă şi apoi clătită cu apă rece... după aia suc de lămâie. Succes! Să mă anunţi dacă are efect. Merge şi cu crema de gălbenele, dar eu prefer suc de lâmâie, vindecă mai bine, mai rapid.iar dacă e prea iritant, poţi utiliza şi crema de gălbenele cu sucul de lămâie.

1 răspuns:
| marius1605 a răspuns:

Nu poti.iti spun din propria experienta.am fost la operatii cu laser si am dat o gramada de bani dar degeab