| Bloody7777 a întrebat:

Cum scap de timiditate?
mi-e rusine sa vb cu fetele si multe alte chestii...
ce pot face?
scuze categoria nu am stiut ce sa aleg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa scapi de timiditate cu timpul cand vei prinde experienta cu una cu 2 si asa mai departe.

| PetreConstanta a răspuns:

De ce sa iti fie rusine Este om ca si tine Vrea sa vb o fata cu tine fff bine nu doreste iar bine Daca vei fi timid in viata nu vei reusi prea multe si lumea o sa-si bata joc de tine Bafta si capul sus

| maria_2953 a răspuns:

Timiditatea e un complex, pur si simplu trebuie sa te duci la o fata si sa ii vb ca un om normal, nu toti sunt curajosi, de fapt sunt asa de multi timizi incatva deveni anormal sa fi altfel.
Dca esti timid inseamna ca esti bine crescut, si ca ii respecti pe cei din jur.
Cel mai bine e sa iti faci o amica(amic) cu interese comune, asa el(ea) te va ajuta sa treci mai departe de timiditate.
Succes:*happy!

| b06dan1x7 a răspuns:

Vorbesti tot timpul fara rusine, fara probleme, spui tot timpul pe fata orice...

| miradoniz a răspuns:

Draga,învăța-ți inima sa iubeascăhee hee ca sa îți explic, de obicei ești timid pentru ca te gândești la cum te simți și cum ești iar asta te paralizează... dacă te forțezi sa te concentrezi la cei din jur, cu timpul va fi mai binehee hee Curaj!

| CranK71 a răspuns:

Stiu ca pare ciudat dar cred ca asta a mers si la mine: niste exercitii de genul cand esti singur in casa mergi cu capul sus si te gandesti ca esti cel mai bun la ce iti place sa faci si fetele te adora sa faci asta cam 3-4 zile si apoi cand iesi afara incerci sa crezi ca esti in casa funda?hee hee

| Coozeman a răspuns:

Aceasta intrebare se incadreaza la adolescenti.Ca sa scapi de timidatate renunti la pokemon si incerci sa-ti faci o prietena. Fetelor le plac baieti maturi.Succes.

| AureliaMusa a răspuns:

Buna!
am si eu aceeasi probleme numai ca traiesc in alta tara (: si imi este chiar mai greu casa vorbesc cu ei si chesti de asta
dar stau sa-mi auc aminte ca nu ar trebui sa-mi fie rusine de nimic pentru ca nu sunt mai buni decat mine si suntem toti oameni la fel
nu au ei nimic special ce eu nu am ...si pentru ca si ei la fel au aceeasi rusine dar nu o arat ...si cand stau sa ma gandesc la lucrulie astea imi dau confidence cea ce dupa aia te face sa nu-ti mai fie rusine (:!

| MeOMGirlOSTangelEAH a răspuns:

Da ma rog.Respectate si incearca sa vorbesti cu fetele.varul meu a avut aceeasi problema si acum este inconjurat de fetelaughing. dar nu cred ca vrei un raspuns de la o fata de 15 anilaughing

Apropo bafta :X:X:X

| robertstoica96 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema dar am incercat sa o las departe deaorece am vazut ca aratam ca un fraier sti nu puteam vorbii cu o fata de ex numi veneau subiecte de discutie in minte nu stiam ce sa o intreb dar poti incerca asa : intreab-o unde sta, cei place sa faca etc, inceraca sa fii tu insutii ati zic din propia mea experiienta bafta

| Oly_1411 a răspuns:

Pai vezi, de timiditate nu se poate pur si simplu "scapa". Ea poate fi inlaturata incetul cu incetul... ti-o spun asta din experienta :p. incearca numai sa eviti tacerea cand ceilalti vorbesc, sa intri si tu in discutie, si mai ales sa ai un grup de prieteni. Asta inseamna sa nu fii un singuratic. stii, majoritatea ii evita pe cei singuratici.A si, inca un sfat : Nu lua totul ca pe o incercare, i-ao ca pe o provocare. Succes :*