| PrEtTyAnGeL a întrebat:

Cum scap de toxinfectia alimentara? va rog raspunsuri serioase dau fundasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic ca sa-ti faca detoxifiere. Alta solutie nu este! Imi pare rau sa aud asta! Sa ai o seara frumoasa si succes!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea, ar trebui sa mergi si la medic.
Uite cateva remedii,
http://www.click.ro/......58358.html
Te pup!

| LivingLouder a răspuns:

Du-te la medic. Asa este cel mai sigur. BAfta

Răspuns utilizator avertizat
| LoLiPoP101 a răspuns:

Mie mi-a spus doctorul sa tin un fel de cura... prima zi sa nu mananc nimic, a doua zi sa mananc morcov fiert si orez, a treia zi sa mananc 75 % morcov fiert si orez si 25 % mancare suoara, a treia zi 50 %- 50%... etc

| deny2013 a răspuns:

Majoritatea toxiinfecţiilor se reglează prin asigurarea unei hidratări optime şi printr-o dietă cu efect terapeutic. Totuşi, antibioticele pot fi necesare în cazul în care se demonstrează că afecţiunea este de natură bacteriană. Dacă este de natură virală, nu se recurge decât, eventual, la tratamentul simptomatic.winking