| Aollioo a întrebat:

Cum scap de urmele lasate de acnee?

FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Categoria este potrivita, asa ca n-ai de ce sa-ti faci griji!
Se poate prin :
TRATAMENT CU LASER
Daca semnele lasate de acnee sunt adanci si chiar au devenit pentru tine un complex, poti incerca un tratament cu laser care diminueaza considerabil cicatricile si ajuta la reinnoirea celulelor pielii.
SAU
Prin MICRODERMOABRAZIUNE
Este o procedura medicala care elimina primul strat al pielii. Atentie, acest tratament se face numai ajutorul unui dermatolog de incredere! Este o procedura care te ajuta sa scapi de semnele lasate de acnee, dar si de cosuri sau riduri.
Te pup!

| SoloPC a răspuns:

Cu fond de ten!

| NimeniNu a răspuns (pentru SoloPC):

NU! Fondul de ten inrautateste situatia! Creme pentru cosuri, trebuie sa evite atingerea lor cand are mainile murdare si nu trebuie sa foloseasca vreun fond de ten sau iluminator sau alte tipuri de astfel de cosmetice care sa incarce fata.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Folosese ulei d racin tamponezi

| uNNN1k0lL a răspuns:

Hey! Incearcă cu creme pentru coşuri, să nu "umbli la ele" şi nicodată să nu pui mana pe ele cand esti murdară pe maini şi cu timpul vor dispărea toate coşurile!
Bye!