| Angel1995 a întrebat:

Cum se albesc dintii intr-un timp scurt?

Fara albire la dentisthappy

Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Crisyy a răspuns:

Pune putin bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti si te speli normal pe dinti. Poti folosi si lamaie. Eviti cola, cafeaua si tigarile sucurile colorate din fructe sau legume. Incearca o pasta de dinti medicinala pentru albit dintii si sa te speli corect. cel putin 3 minute de periaj.

| axelmatei a răspuns:

Cu bicarbonat si lamaie big grin sau folosesti pasta de dinti care garanteaza whithening in 7 days...

| ChRoM a răspuns:

Sau poti incerca cu sarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli cu kolgeit

| ioanaaaa21 a răspuns:

Iei bicarbonat de sodiu si adaugi o lingurita 2 de apasi maesteci pana se face pasta apoi te speli cu ea dimineata si seara si sa te gandesti ca mancarurile care iti vor pata un tricou alb iti pateaza si dintihappy

| ancabucurie a răspuns:

Lumea vad ca zice de bicarbonat etc... dar chestia e ca astea iti afecteaza smaltul si chiar nu merita. Eu mi-am luat Signal White Now care a aparut de curand. Face dintii mai albi INSTANTANEU! dupa 2 minute de periaj si nu are efect abraziv ci optic. Sunt super multumita de ea, dar nu dureaza la infinit. Stie cineva cum pot face sa dureze mult timp?