| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fumeaza corect, ca eu trag fumul si apoi il inghit ca si cum ti ai inghiti scuipatul gen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum se fumeaza corect... ca si cum ti ai inghiti scuipatul gen?"

Gen. Nu știu să fie vreun regulament pentru așa ceva, Dar am văzut oameni cu țigarete aprinse introduse cu filtrul in ureche sau in nas. Poate incerci și așa GEN

| Crackman a răspuns:

Fumatul este o boala...
Mai exact iti face boala, ideea este ca tragi ca si cum inspiri in piept si pe urma expiri.
Nu fuma.

| MadRaven a răspuns:

Mă voi rezuma strict la întrebarea ta pentru că bănuiesc că ești deja destul de conștient de efectele fumatului asupra sănătății.
Ideea e ca după ce tragi din țigară să respiri pe gură pentru ca odată cu aerul inspirat să se duca și fumul în plămâni, apoi să expiri. Nu doar să tragi din țigară și apoi să expiri direct, act cunoscut sub denumirea de "pufăit".
Adică practic iei țigara la gură, tragi din ea, apoi o scoți și inspiri aer. Și asta-i toată șmecheria.
La început, când inspiri aer imediat după ce ai tras din țigară o să simți în gât pentru câteva secunde cum trece fumul în plămâni. Cu timpul senzația dispare dar până atunci te obișnuiești cu "mișcarea"

| Eduard619 a răspuns:

Stii ce e mai misto?
Sa-ti pastrezi sanatatea si sa nu fumezi, zic.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Lasă-te de fumat.

| Antonio_Muresan_1997 a răspuns:

Nu. Dupa ce tragi primul fum, il tragi in piept si il tii acolo. Ca sa faci asta mai usor spui: hiiii ca-i copii!