| scutaruiulian69 a întrebat:

Cum se interpreteaza acest rezultat: "Placarde de celule epiteliale, numeroase polimorfonucleare, frecventa flora microbiana gram negativa, partial fagocitata"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Presupun ca e o citologie, dar nu stiu de care: frotiu cervico-vaginal, sputa sau ce?
In principiu, persoana respectiva are o infectie destul de grava, cu germeni agresivi care trebuie tratata de urgenta cu maxima responsabilitate.

| mioara a răspuns:

Intra pe www. sfatul medicului.ro si vei gasi raspunsul la intrebarea ta.