| anonim_4396 a întrebat:

Cum se interprezeata urmatorul rezultat de la Papanicolau, in mediu lichid,

- frecvente celule endocervicale, negativ pentru leziuni intraepiteliale SAU MALIGNE

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este absolut in ordine, un frotiu normal, fara semne de leziuni precanceroase sau canceroase.

| vilmaristul a răspuns:

Negativ e negaiv; deci esti ok!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Du-te tu la medicul de familie dacă nu la cel ginecolog să-ţi spună pe înţelesul tău rezultatul.
Sunt atât de indiferenţi de îmi vine să-i strâng de gât!
Pentru ce sunt plătiţi? Ori îţi dau interesul ori să se ducă la săpat tranşee, acolo vor vedea adevărata muncă, nu cum stau ei la cafeluţă, ţigărică şi pe tine te primeşte în cabinet sau pe secţie când sunt plictisiţi.
Ruşine celor care nu-şi dau interesul pentru viaţa pacientului.
Pa, pa.