| missakihabara a întrebat:

Cum se manifesta o criza de claustrofobie? Va rog frumos raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| capslok a răspuns:

Stii ca esti claustrofob(a) cand esti in spatii mai mici si simti ca nu mai ai aer si inima iti bate foarte repede...si te panichezi...nu este ceva foarte grav dar. este recomandat sa nu mergi in locuri foarte stramte (cum ar fi lifturile) singura..asa in caz ca te se face rau. sa fie cineva care sa te ajutehappy dar chestia asta in cazurile in care persoana este foarte sensibila.

4 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Pur si simplu nu te simti bine in spatii stramte! se poate ajunge chiar la atacuri de panica in cazuri mai disperate daca se poate spune asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simti ca te sufoci, peretii se apropie, probabil ametesti, lesini, tie frica pur si simplu.
Se intampla in spatiile inchise.

| missakihabara explică:

Multumesc!

| draguta32 a răspuns:

Nu mai ai aer...respiri din ce in ce mai greu, pierzi oxigen, te panichezi, si poti chiar sa lesini, dar mai rar daca nu folosesti acel micut aparat care te ajuta sa respiri din nou normal.