| melismari a întrebat:

Cum se numesc pastilele pentru avort vă rog ajutați mă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Degeaba îți spunem ca nu îți da nimeni la nicio farmacie, trebuie sa mergi să consulți un medic ginecolog să vezi vârsta sarcinii in primul rând, daca se mai poate rezolva cu pastile sau nu, nu poti sa iei pastile așa dupa capul tau.

| melismari explică (pentru Madaxo97):

Aproximativ 6 săptămâni

| Madaxo97 a răspuns (pentru melismari):

Ok, atunci mergi la un doctor ginecolog, îi spui ca vrei să faci avort, îți va spune el ce pastile să iei.

| StudentLaMedicina a răspuns:

NU lua pastile de avort singură acasă pentru că poți muri. O să evit să îți spun cum se numesc pentru că nu vreau să ți se întâmple ceva. Dacă alegi să le iei oricum şi nu eşti sub supraveghere medicală, să scrii o postare în grup şi o să încerc să te ajut cum pot. dar NU face asta. Trebuie să ai supraveghere medicală.

| melismari explică (pentru StudentLaMedicina):

Cum?
Sau cele mai eficiente anticoncepționale?

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru melismari):

Pastilele de avort nu sunt anticoncepționale şi nu au nimic de-a face cu asta.