| numesiprenume0 a întrebat:

Cum se numeste acea boala care iti descompune corpul cand esti inca in viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Lepră

8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu se descompune exagerat. Nu ti imagina ca te vezi pe bucati pe jos!

| Elena9328 a răspuns:

Fasciita necrozantă
Reprezintă o infecţie bacteriană care poate distruge pielea, grăsimea şi toate ţesuturile care acoperă muşchii într-un timp foarte scurt. Una din patru persoane care contractează această boală îşi pierd viaţa din cauza ei.
https://www.google.ro/......ps?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cancer?

| PumpkinDoll a răspuns:

Cred ca gangrena

| siriusblack98 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Doar ca aia nu este o boala in sine.Se face de la infectii si lipsa fluidizarii vaselor cu sange ca urmare al unu cheag sau blocaj de flux.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru siriusblack98):

In fine

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Noma. Sindromul cotard e o boala mintala. Si nici lepra nu te descompune

| simplegirl2 a răspuns:

Lepra