| Ioan489 a întrebat:

Cum se numeste afectiunea aceea cand ti se ingalbenesc unghiile de la piciore ( degetul mare ) si te dor putin atunci cand apesi ( nu pe unghie, ceva mai sus )? Si de la ce ar putea aparea? Se trateaza cu un fel de unguent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YouAreWhatYouRead a răspuns:

Micoză. Eu am 15 ani și am de ceva timp. M-am dat cu diferite creme și nu mi-a trecut. M-am dus iar la dermatolog și momentan iau pastile și mă dau cu 2 creme. Cel mai bine e să te duci la dermatolog, ca să îți spună exact ce ai. Eu abia aștept să îmi treacă, deși sincer, până acum nu se vede nicio schimbare.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Presupun ca este vorba de micoza unghiilor:

http://www.sitemedical.ro/......-tratament